KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13746580
nr 1374 6580
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 38/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:04:55
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund